Stp Motor Duman Kesici Katkı

0.00 TL
Ürün Detayları:

stp motor duman kesici katkı

TANIMI  
- STP Smoke Treatment motor yağına veya yağ değişimleri arasında eklenebilir. 450ml lik bir şişe, 4 veya 5 litre yağ ile uygulanacaktır(10% uygulama oranı). Taşırmamaya dikkat edilmelidir. 

YARARLARI  
STP Smoke Treatment düzenli kullanıldığında; 
- Motor aşınmalarını azaltır 
- Motora ekstra koruma sağlar 
- Motor kalıntı ve birikintilerini azaltır, önemli motor parçalarını temiz tutar 
- Yağ oksitlenmeleriyle mücadele eder ve yüksek ısıdaki bozulmaları engeller 
- Paslanmaları azaltır 
- Egzos dumanını düzenler 
- Daha az yağ tüketimi sağlar 
- Valfden çıkan gürültüyü keser 

KULLANILDIĞI ALANLAR  
- Arabalar, kamyonlar, yük arabaları, traktörler, tekneler, motorsikletler ve denizcilik makinelerini de içeren tüm dört zamanlı motor ile çalışan araçlarda kullanılabilir 
- Yağ yanmasının aşırı seviyee egzos dumanına sebep olduğu durumlarda dizel araçlarda kullanılabilir 
- Sentetik ve normal motor yağları ile karıştırılabilir 
- Türbinli araçlarda kullanılabilir 
- Islak debriyajlı (wet clutch) araçlarda kullanılmamalıdır : sürtünme STP Smoke Treatment'ın özelliklerini kaybettirir, bu nedenle debriyajda (clutch) kayma oluşabilir 
- İki vuruşlu araçlarda kullanılmamalıdır 
- Yağ değişimi yapılırken veya diğer yardımcı katkı maddeleri değiştirilirken eklenmelidir 
- Diğer STP ürünleriyle kullanılabilir 

NASIL ETKİ EDER?  
- STP Smoke Treatment, daha kalın yağ tamponu elde etmek için kıvam düzenleyici olarak özel seçilmiş ve formule edilmiştir. Bu formul; sürtünme veya metalin metalle teması sonucunda oluşabilecek silindir duvarları, piston halkaları ve yağ valf contaları arasındaki mesafeyi azaltmaya yardımcıdır. Bu özellikleriyle STP Smoke Treatment dumanı önler. STP Smoke Treatment, bugünün motor yağı katkılarını yapılandıran ve yeni motor yağları için ekstra koruma sağlayan yüksek kalitede motor yağları için özel formule edilmiştir. Bu tip motor yağlarının formullerinde kullanılan dört önemli maddeyi içerir; 
1. Seyreltici olarak değiştirilmiş ethylene-proplene copolymer viscosity modifier (içerik kıvamı geliştirici): Düşük ısı derecelerinde kalınlaştıran ve yüksek ısı derecelerinde incelten ve daha iyi resistans sağlayabilen bir yağlayıcı şeklinde formule edilmiştir. Bu seyreltici, kalıntı ve tortuları motordan uzaklaştırır ve motor parçalarına yapışmasını engeller. 
2. Etkin anti-wear/anti-oxidant bileşeni (zinc dialkyldithiophosphate-ZDDP, bugünün motor yağlarında en çok kullanılan ve bilinen malzeme): önemli motor parçalarında metal sürtünmelerinden oluşabilecek yüzey aşınmalarını engeller ve termal yağ problemlerini engeller. 
3. Overbased calcium sulphonate detergent: kalıntıları etkin bir şekilde temizler, motorun metal yüzeylerinden pislikleri temizler ve cilalar, yanma dolayısıyla oluşan asitleri nötralize eder ve yanma dolayısıyla oluşan asitlerin sebep olduğu paslanmayı azaltır. Daha sonra, seyreltici, birikintileri uzaklaştırır ve bu birikintilerin motor parçalarına yapışmasını engeller. 
4. İnceltilmiş mineral yağ çözücü (A solvent refined mineral oil basestock) 
STP Smoke Treatment Korumayı Destekler, Dumanı Azaltır 
- Aşırı orandaki egzos dumanı, silindir duvarları, piston halkaları ve yanma odacoğı arasındaki yakıt yakımı dolayısıyla oluşacaktır. Buna "oil blow-by" denir. Yağ inceldiğinde, silindirduvarları ve piston halkaları arasındaki dayanıklılık, sıkıştırmanın (kompresör) azalmasına sebep olur. Yanma odacığı gazı, yağa karışır. The ZDDP in STP Smoke Treatment, daha iyi yağlamayı oluşturarak, dayanıksızlığı önleyerek dumanı azaltır. 

KULLANIM TALİMATLARI  
- STP Smoke Treatment motor yağına veya yağ değişimleri arasında eklenebilir. 450ml lik bir şişe, 4 veya 5 litre yağ ile uygulanacaktır(10% uygulama oranı). Taşırmamaya dikkat edilmelidir. 

TEST SONUÇLARI  
- STP Smoke Treatment'in faydaları ve etkinliği, sürekli olarak kapsamlı labaratuarlarda ve testin uygulama alanlarında gösterilmiştir. Bu testler boyunca, STP Smoke Treatment'ın bazı koşullarda ve New York taksilerinin sürüş çevresine göre, kullanımı sırasındaki faydaların değerlendirilmesi yapılmıştır. 
Bu sürüş şartlarında, New York taksileri,  metal yüzeyler arasındaki yağlayıcı tabakanın olduğu yerlerde, metallerin birbirlerine teması sonucunda oluşabilecek motor aşınma olasılığındaki artışı test ettiler. Bu koşullar altında STP Smoke Treatment kullanıldığında aşınmların azaldığı gözlendi.

Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz
1+8=?
STP DUMAN KESİCİ KATKI TDS (pdf)
Stp Motor Duman Kesici Katkı