loctite 222 civata sabitleyici 50ML

0.00 EURO
0.00 TL
(EURO=18.2074 TL)
Ürün Detayları:
 

- Ayar vidaları, gömme başlı vidalar, v.s. nin düşük mukavemette gevşemezliği için tavsiye edilir.

- Ayrıca sökme işlemi sırasında kırılabilen alüminyum ve pirinç gibi düşük mukavemetli metallerde kullanılanilir.

- Koli içi adet: 12

Genel Özellikler Loctite 222 

* Titreşime dayanıklıdır.

* Tek bileşenlidir.

* Uygulaması temiz ve kolaydır.

* Sızdırmazlık sağlar.

Pratik İpuçları loctite  222

* Yapıştırıcıyı uygulamadan önce yüzeyleri Loctite 7063 ile temizleyiniz.

* Eğer vida gevşemezlik ürünü 5 derece C' nin altında uygulanacaksa Loctite 7240 ile ön işlem yapınız.

* Eğer parçalar yüzeyde koruyucu tabaka bırakan kesme sıvıları veya sulu yıkama çözeltileri ile temas etti ise, kullanmadan önce sıcak su ile yıkayınız.

Özellikler lctite 222 

* Civata, saplama, ayar vidası, somun gibi dişli parçalar doğru vida gevşemezlik ürünü ile sabitlendiğinde, ömürlerini tamamlayana kadar gevşemezler veya paslanarak kaynamazlar.

* Loctite Vida Gevşemezlik ürünleri, tüm dişli bağlantıların titreşim ve şok yüklere maruz kaldıklarında gevşemezliklerini sağlarlar. Sıvı halde (Stıck ürünler hariç) uygulanan bu ürünler, karşılıklı gelen dişlerin arasındaki boşlukları doldurur. Kürleşerek güçlü, çözünmeyen plastik halini alırlar. Bu şekilde gerçekleştirilen bağlantılar, şoklara, sızıntılara, korozyona ve titreşime karşı dayanıklıdır. Doğru çeşit yapıştırıcı kullanılmışsa, basit el aletleri ile istendiğinde gevşetilebilirler.

* Bu yüzden vida gevşemezlikler, dişli bağlantılarda kullanılmak için birebirdir. Vida gevşemezlik ürünü, dişler arasındaki boşlukları havayı dışarıya itmek suretiyle doldurur. Böylece vida gevşemezlik ürünü metale yapışarak kürleşir. Açılmayan bir bağlantı sağlamanın yanısıra dişlerin arasının tamamen dolmasından dolayı neme karşı sızdırmazlık sağlanır. Bu durumda pas ve korozyon oluşumu engellenir.

* Sıvı vida gevşemezlikler, her çeşit uygulamanızda kullanabilmeniz amacıyla çeşitli kuvvetlerde mevcuttur. Bu ürünlerin uygulandığı çoğu bağlantı, istendiğinde standart el aletleri ile veya ısı uygulanarak sökülebilir. Maliyet açısından tasarruf ise en önemli avantajdır. Mekanik vida gevşemezlik aletleri, sıvı alternatiflere oranla 3 veya 4 kat daha fazla maliyetlidirler.

* Loctite Vida Gevşemezlik ürünleri anaerobiktir. Anaerobik ürünler metal yüzeyler arasında hava ile temasları kesildiklerinde kürleşirler.

Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz
6+7=?
loctite 222 civata sabitleyici 50ML